Kunst ja käsitöö

Kunst tähistab loovat meisterlikkust ükskõik missuguses tegevuses või millisel alal. Kunsti üheks oluliseks tunnuseks on tema interaktiivsus – kunst on midagi sellist, mida inimene on teinud vaatamiseks, kuulamiseks, jälgimiseks. Kunsti piiritleb raam (algus ja lõpp, kulissid vms). Kunstil on erinevad harud ehk kunstiliigid: arhitektuur, disain, filmikunst, kirjandus, kujutav kunst, moekunst, muusika, performance, tantsukunst, tarbekunst, teater. Vahel kunstiliigid põimuvad ja liituvad, näiteks teatrikunstis on näitekunst ühinenud kirjandusega ja lavakujunduse kaudu maalikunstiga, ooperietendusse kuulub lisaks veel muusika ja tants.

Käsitöö on tarbe- ja iluesemete valmistamine käsitsi, lihtsaid tööriistu kasutades. Traditsioonilised käsitööd on metalli, puidu ja savi töötlemine, vitspunumine, kanga ja silmuskudumine, õmblemine, heegeldamine ja tikkimine.

Käsitööalad jagunevad järgmiselt: heegeldamine, kudumine, kullassepatöö, maalritöö, nõelumistehnika, pottsepatöö, sepatöö, silmuskudumine, tikkimine, tisleritöö, viltimine ja õmblemine.

Kunsti ja käsitöö huviringide kohta leiad rohkem infot siit.