Kodukord

NOORTEKESKUSE KODUKORD

Kui külastad noortekeskust (üle pika aja) esimest korda, palub noorsootöötaja Sul koju viia, vanematele täitmiseks, noortekeskuse külastaja ankeedi. Ankeet on vajalik ära täita selleks, et edaspidi oleks Sinu külastuste registreerimine mugav ja kiire nii Sulle kui noortekeskusele. Esmaseks registreerimiseks on vaja mõningaid põhiandmeid, mida ankeedis küsimegi. 
Kui soovid kõike veelgi kiirendada, võid ankeedi ise välja printida, vanematel ära lasta täita ning järgmine kord noortekeskusesse tulles, endaga kaasa võtta. Ankeedi leiad -> Loo noortekeskuse külastaja ankeet.

  1. Noortekeskuse kodukord on täitmiseks kõikidele, kes viibivad noortekeskuse territooriumil, kasutavad noortekeskuse teenuseid või osalevad noortekeskuse poolt korraldatavatel üritustel. Kodukorda eirates on noorsootöötajal õigus keelata Sul mõneks ajaks noortekeskuse külastamine.
  2. Noortekeskus on avatud kõigile 7.-26. aastastele noortele, kes soovivad meeldivalt aega veeta, võtta osa juhendatud vaba aja tegevusest ning noorteüritustest või ise algatada ja läbi viia erinevaid tegevusi.
  3. Noortekeskuse esmakülastaja registreeritakse ankeedi aluse, mille saad noorsootöötajalt või joelahtme.ee kodulehelt. Ankeedi täidab noor, alaealiste noorte puhul koos lapsevanemaga. Edaspidine registreerumine toimub Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse digitaalse Logiraamatu süsteemi kaudu.
  4. Noortekeskusesse sisenedes jäta jalanõud ja üleriided koridori. Pea ka meeles, et oma isiklike asjade eest vastutad Sina ise.
  5. Jäta noortekeskusesse tulles mõnitamine ning ropendamine ukse taha. Pea endast ja teistest lugu, ole sõbralik ja aus ning räägi viisakal toonil.
  6. Hoia noortekeskuse vara ja kasuta vahendeid heaperemehelikult ning otstarbekalt, et ka pärast Sind saaksid teised külastajad neid kasutada.
  7. Noortekeskuse vara rikkudes, lõhkudes või varastades, on Sul kohustus see parandada, asendada, tagastada või kinni maksta.
  8. Noortekeskuses söö ainult köögis ja korista enda järgi ise, pane prügi prügikasti ja kasutatud vahendid kõik oma kohale tagasi.
  9. Noortekeskuse territooriumil on keelatud viibida alkoholi- ja narkojoobes, tarbida tubaka- (sh e-sigareti) ja alkoholi (või neid imiteerivaid) tooteid, narkootilisi aineid ning energiajooke.
  10. Kui Sul on mure, märkad midagi ebatavalist või ohtlikku (tulekahju, uputus, kummaliselt käituvad inimesed, esemed jne), teata sellest koheselt noorsootöötajale. Ära hakka ise tegutsema!

Loo noortekeskus