Noortekas

Loo noortekat on rohkem kui oodatud külastama 7-26 aasta vanused noored. Meil on praktiliselt uued ruumid, mis valmisid novembris 2016 ning on 2 aasta jooksul mõnusalt koduseks muutunud. Siin on palju erinevaid võimalusi mitmekülgseteks tegevusteks ning vaba aja veetmiseks.

Meil on arvuti ning XBOXi mängimise ruum, kus on 3 arvutit ning 2 puldiga XBOX-i konsool – nimetagem teda elutoaks. Kõigiga sõbralikult arvestades oleme paika pannud reegli, et nii arvutit kui XBOX-i saab üks inimene kasutada ühe korra päevas ning korraga 30 minutit. Eelpool mainitult on tegemist elutoaga – sest elu seal tõesti kogu aeg kihab. Lisaks nimetatud XBOXi konsoolile ja arvutitele on elutoas veel ka pinksilaud, piljardilaud, suur diivan ja suur televiisor.

Meil on avar köök koos kõige söögitegemiseks esmavajalikuga. Pliit ja ahi, kraanikauss, mikrolaineahi, veekeedukann, külmik koos sügavkülmaga, potid-pannid, nõud, söögivalmistamise tarvikud. Mõnus laud koos toolidega, mille taga istudes võimalik kohe ka enda valmistatud hea ja parem nahka pista! Tule kokka üksi või sõpradega!

Noortekeskuses on ka vaiksem “iseolemise” tuba, mida nimetame omakeskis ka telekatoaks ning mis muuhulgas on (hetkel veel) noorteka ainus uksega eraldatud ruum. Selles ruumis on meie mini-raamatukogu, mille juurde kuuluvad ka lauad, mille taga on mõnus lugeda raamatukogus olevaid raamatuid, õppida, olla oma arvutis vmt. Telekatoas on ka 32” telekas, mille taga on mõnus mängida Wii konsooli sõpradega, vaadata DVD-mängijast filme või läbi digiboksi tavalisi telekanaleid.

Lisaks on noortekas palju lauamänge ning kolm erinevat nurgakest, kus võimalik lauamänge mängida kas üksi, noortejuhi või sõpradega.

Meil on erinevaid vahendeid meisterdamiseks ja kunsti tegemiseks, mida on noortel alati võimalus, eelneval kokkuleppel noorsootöötajaga, kasutada. Kord kuus toimuvad ka kunstiklubid, kus noorsootöötaja juhendamisel igasuguseid uusi ja huvitavaid asju meisterdada ja oma kätega valmistada püüame.

Noortekas on ka kaks infostendi, kust leiab erinevaid infomaterjale igasugustest erinevatest valdkondadest ning paljudel erisugustel teemadel. Lisaks on võimalus alati küsida oma mistahes küsimus ka noorsootöötajalt, kes vastab ja aitab alati, nii kuidas oskab.

Noortekeskus korraldab regulaarselt ka noortele erinevaid sündmuseid ning uusi ja ägedaid mõtestatud vaba aja veetmise viise. Alati oleme avatud ka noorte uutele ideedele ja plaanidele, kuidas noorteka, või nagu ise hellitavalt ütleme – nortsi, elu paremaks, huvitavamaks ja mitmekülgsemaks muuta!

Loo noortekeskus